Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-HP-D5L300G25W-004
ATS-HP-D5L300G25W-004 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-HP-D5L300G25W-004
Brief Description
ROUND HEATPIPE 25W 5X300MM
Datasheet Download
ATS-HP-D5L300G25W-004.pdf
Availability of ATS-HP-D5L300G25W-004
QUANTITY
ATS-HP-D5L300G25W-004 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-HP-D5L300G25W-004
Internal Part NumberEIS-ATS-HP-D5L300G25W-004
Attachment Method-
ShapeRound
Length11.811" (300mm)
Width-
Diameter0.197" (5.00mm) OD
Height Off Base (Height of Fin)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-HP-D5L300G25W-004
ATS-HP-D5L300G25W-004 Details Description
Related parts for ATS-HP-D5L300G25W-004
FUSE GLASS 500MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
HEAT SINK 45MM X 45MM X 9.5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3V 150MW SMINI2 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 70A AC datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 6KV C0J RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf