Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-MG375-R0
ATS-MG375-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-MG375-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Accessories
Brief Description
MAXIGRIP CLIP KIT 37.5X37.5MM
Datasheet Download
ATS-MG375-R0.pdf
Availability of ATS-MG375-R0
QUANTITY
ATS-MG375-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-MG375-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-MG375-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Mfg Application NotesHow maxiGRIP™ Impacts Mechanical Behavior
Product Training ModulesclipKIT Heat Sink Attachment
Featured ProductATS - MaxiGRIP and SuperGRIP ClipKITS
Standard Package100
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Accessories
SeriesmaxiGRIP
Accessory TypeClips
For Use With/Related ProductsHeat Sink Attachment Assemblies 37.5mm x 37.5mm
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-MG375-R0
Related LinksATS-MG, ATS-MG375-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-MG375-R0 Details Description
Related parts for ATS-MG375-R0
JUMPER-H9991TR/1852WH/H9991TR 2" datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RECEPT HOUSING 4POS X-KEY datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
OSC SO 212.50MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 50V 10% BX 1825 datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 76 TYPED 13POS datasheet.pdf
RES 374 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf