Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-P1-27-C3-R0
ATS-P1-27-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-P1-27-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-P1-27-C3-R0.pdf
Availability of ATS-P1-27-C3-R0
QUANTITY
ATS-P1-27-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-P1-27-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-P1-27-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-P1-27-C3-R0
Related LinksATS-P1-, ATS-P1-27-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-P1-27-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-P1-27-C3-R0
CAP TANT 2.2UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 32POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 5.1M OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 390PF 1.5KV NP0 1808 datasheet.pdf
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 1.164A 90 MOHM datasheet.pdf
IGBT 650V 60A 250W TO247-3 datasheet.pdf