Cinch Connectivity Solutions ATT-0205-20-SMA-02
ATT-0205-20-SMA-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0205-20-SMA-02
Manufacturer
Product Category
Attenuators
Brief Description
ATTENUATOR 20 DB DC 12.4GHZ
Datasheet Download
ATT-0205-20-SMA-02.pdf
Availability of ATT-0205-20-SMA-02
QUANTITY
ATT-0205-20-SMA-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0205-20-SMA-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0205-20-SMA-02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyAttenuators
Series-
Attenuation Value20dB
Tolerance±0.5dB
Frequency Range0Hz ~ 12.4GHz
Power (Watts)2W
Impedance-
Package / CaseSMA In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0205-20-SMA-02
Related LinksATT-0205-, ATT-0205-20-SMA-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0205-20-SMA-02 Details Description
Related parts for ATT-0205-20-SMA-02
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC R6 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
RES 5.97K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 3/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
ANT PHANTOM NMO 410-430MHZ BK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SNSW 5A 1-4 AXE:LONG RLR datasheet.pdf