Cinch Connectivity Solutions ATT-0218-15-NNN-02
ATT-0218-15-NNN-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0218-15-NNN-02
Brief Description
ATTENUATOR 15 DB DC 12.4GHZ
Datasheet Download
ATT-0218-15-NNN-02.pdf
Availability of ATT-0218-15-NNN-02
QUANTITY
ATT-0218-15-NNN-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0218-15-NNN-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0218-15-NNN-02
Series-
Attenuation Value15dB
Tolerance±0.5dB
Frequency Range0Hz ~ 12.4GHz
Power (Watts)2W
Impedance50 Ohm
Package / CaseN-Type In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0218-15-NNN-02
Related LinksATT-0218-, ATT-0218-15-NNN-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0218-15-NNN-02 Details Description
Related parts for ATT-0218-15-NNN-02
FUSE BOARD MNT 1.25A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 48KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
RES SMD 11.3 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 390 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 20% 480VAC RAD datasheet.pdf
CAP TANT 0.18UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1W MELF DO213AB datasheet.pdf