Cinch Connectivity Solutions ATT-0218-18-NNN-02
ATT-0218-18-NNN-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0218-18-NNN-02
Brief Description
ATTENUATOR 18 DB DC 12.4GHZ
Datasheet Download
ATT-0218-18-NNN-02.pdf
Availability of ATT-0218-18-NNN-02
QUANTITY
ATT-0218-18-NNN-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0218-18-NNN-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0218-18-NNN-02
Series-
Attenuation Value18dB
Tolerance±0.5dB
Frequency Range0Hz ~ 12.4GHz
Power (Watts)2W
Impedance50 Ohm
Package / CaseN-Type In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0218-18-NNN-02
Related LinksATT-0218-, ATT-0218-18-NNN-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0218-18-NNN-02 Details Description
Related parts for ATT-0218-18-NNN-02
CAP ALUM 33UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 98.8 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 45V 6A datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CORD SOCKET datasheet.pdf
HEX STANDOFF 4-40 BRASS 1/4" datasheet.pdf
RJ11 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
MOD-4 REC.CONT.SCP. datasheet.pdf
CAP ALUM 18UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf