Cinch Connectivity Solutions ATT-0277-12-SMA-02
ATT-0277-12-SMA-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0277-12-SMA-02
Manufacturer
Product Category
Attenuators
Brief Description
ATTENUATOR 12 DB DC 4GHZ
Datasheet Download
ATT-0277-12-SMA-02.pdf
Availability of ATT-0277-12-SMA-02
QUANTITY
ATT-0277-12-SMA-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0277-12-SMA-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0277-12-SMA-02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyAttenuators
Series-
Attenuation Value12dB
Tolerance±0.5dB
Frequency Range0Hz ~ 8GHz
Power (Watts)2W
Impedance-
Package / CaseSMA In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0277-12-SMA-02
Related LinksATT-0277-, ATT-0277-12-SMA-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0277-12-SMA-02 Details Description
Related parts for ATT-0277-12-SMA-02
RES SMD 698K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR SP339E datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf