Cinch Connectivity Solutions ATT-0550-05-35M-02
ATT-0550-05-35M-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0550-05-35M-02
Manufacturer
Product Category
Attenuators
Brief Description
ATTENUATOR 5 DB DC 26.5GHZ
Datasheet Download
ATT-0550-05-35M-02.pdf
Availability of ATT-0550-05-35M-02
QUANTITY
ATT-0550-05-35M-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0550-05-35M-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0550-05-35M-02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyAttenuators
Series-
Attenuation Value5dB
Tolerance±0.5dB
Frequency Range0Hz ~ 26.5GHz
Power (Watts)2W
Impedance-
Package / Case3.5mm In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0550-05-35M-02
Related LinksATT-0550-, ATT-0550-05-35M-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0550-05-35M-02 Details Description
Related parts for ATT-0550-05-35M-02
Crystal 20.0000MHz 30ppm 20pF 20 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
KIT HEADBOARD FOR MT9V131 datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 50PF 14KV R16 DISK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf