Cinch Connectivity Solutions ATT-0550-10-35M-02
ATT-0550-10-35M-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0550-10-35M-02
Brief Description
ATTENUATOR 10 DB DC 26.5GHZ
Datasheet Download
ATT-0550-10-35M-02.pdf
Availability of ATT-0550-10-35M-02
QUANTITY
ATT-0550-10-35M-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0550-10-35M-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0550-10-35M-02
Series-
Attenuation Value10dB
Tolerance±0.7dB
Frequency Range0Hz ~ 26.5GHz
Power (Watts)2W
Impedance-
Package / Case3.5mm In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0550-10-35M-02
Related LinksATT-0550-, ATT-0550-10-35M-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0550-10-35M-02 Details Description
Related parts for ATT-0550-10-35M-02
IC 8051 MCU 16K FLASH 32LQFP datasheet.pdf
RES 1.21 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 51A D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 9POS datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 3.5A DO201AD datasheet.pdf
CAP CER 330PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
KK 156 CRIMP HOUSING RAMP 8POS datasheet.pdf
JAW datasheet.pdf
Connector Socket 39 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS datasheet.pdf