Cinch Connectivity Solutions ATT-0550-30-35M-02
ATT-0550-30-35M-02 picture photo
Mfg. Part Number
ATT-0550-30-35M-02
Manufacturer
Product Category
Attenuators
Brief Description
ATTENUATOR 30 DB DC 26.5GHZ
Datasheet Download
ATT-0550-30-35M-02.pdf
Availability of ATT-0550-30-35M-02
QUANTITY
ATT-0550-30-35M-02 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATT-0550-30-35M-02
Internal Part NumberEIS-ATT-0550-30-35M-02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyAttenuators
Series-
Attenuation Value30dB
Tolerance±0.7dB
Frequency Range0Hz ~ 26.5GHz
Power (Watts)2W
Impedance-
Package / Case3.5mm In-Line Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATT-0550-30-35M-02
Related LinksATT-0550-, ATT-0550-30-35M-02 Datasheet, Cinch Connectivity Solutions Distributor
ATT-0550-30-35M-02 Details Description
Related parts for ATT-0550-30-35M-02
Connector Header 12 Position 0.197" (5.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 10V 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 22.6 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC REG LDO 3.8V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf