TE Connectivity Raychem Cable Protection ATUM-32/8-0-100MM
ATUM-32/8-0-100MM picture photo
Mfg. Part Number
ATUM-32/8-0-100MM
Manufacturer
Product Category
Heat Shrink Tubing
Brief Description
HEATSHRINK DUAL WALL 32MM 3.93"
Datasheet Download
ATUM-32/8-0-100MM.pdf
Availability of ATUM-32/8-0-100MM
QUANTITY
ATUM-32/8-0-100MM Order Process
Ship out your order
Specifications of ATUM-32/8-0-100MM
Internal Part NumberEIS-ATUM-32/8-0-100MM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Cables, Wires - Management
FamilyHeat Shrink Tubing
SeriesATUM
TypeTubing, Flexible
Shrinkage Ratio4 to 1
Length0.328' (100.00mm, 3.93")
Inner Diameter - Supplied1.260" (32.0mm)
Inner Diameter - Recovered0.315" (8.0mm)
Recovered Wall Thickness0.100" (2.54mm)
MaterialPolyolefin (PO), Irradiated
FeaturesAdhesive Lined, Flame Retardant, Fluid Resistant
ColorBlack
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Shrink Temperature80°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATUM-32/8-0-100MM
ATUM-32/8-0-100MM Details Description
Related parts for ATUM-32/8-0-100MM
POT 10K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
JUMPER-H9992TR/1853 VI/X 8" datasheet.pdf
TERM DUAL LEVEL WM BLUE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A GP20 datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 880 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
RES SMD 8.66 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10PIN CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf