Comchip Technology ATV02W150B-HF
ATV02W150B-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV02W150B-HF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SOD-123
Datasheet Download
ATV02W150B-HF.pdf
Availability of ATV02W150B-HF
QUANTITY
ATV02W150B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV02W150B-HF
Internal Part NumberEIS-ATV02W150B-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)15V
Voltage - Breakdown (Min)16.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp24.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.2A
Power - Peak Pulse200W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123F
Supplier Device PackageSOD-123F
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV02W150B-HF
Related LinksATV02W, ATV02W150B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV02W150B-HF Details Description
Related parts for ATV02W150B-HF
INDUCT ARRAY 2 COIL 50UH SMD datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 60V 0.1A SOT563 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A SOT89-5 datasheet.pdf
IC FPGA 564 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SER 20-TSSOP datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
Connector Socket 50 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf