Comchip Technology ATV02W161B-HF
ATV02W161B-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV02W161B-HF
Brief Description
TVS DIODE 160VWM 259VC SOD-123
Datasheet Download
ATV02W161B-HF.pdf
Availability of ATV02W161B-HF
QUANTITY
ATV02W161B-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV02W161B-HF
Internal Part NumberEIS-ATV02W161B-HF
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)160V
Voltage - Breakdown (Min)178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp259V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)770mA
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSOD-123F
Supplier Device PackageSOD-123
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV02W161B-HF
Related LinksATV02W, ATV02W161B-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV02W161B-HF Details Description
Related parts for ATV02W161B-HF
CAP PLASTIC 3 MFD 68462-4-7320 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 16TSSOP datasheet.pdf
LP 7.50/90/11 BK datasheet.pdf
OSC XO 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.2K OHM 1206 datasheet.pdf
5.00MM EURO PLUG VERT ME FWE BLK datasheet.pdf
RESPIRATORY FACESHIELD ASSEMBLY datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf