Comchip Technology ATV02W260-HF
ATV02W260-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV02W260-HF
Brief Description
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SOD-123
Datasheet Download
ATV02W260-HF.pdf
Availability of ATV02W260-HF
QUANTITY
ATV02W260-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV02W260-HF
Internal Part NumberEIS-ATV02W260-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
Voltage - Breakdown (Min)28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp42.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.75A
Power - Peak Pulse200W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV02W260-HF
Related LinksATV02W, ATV02W260-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV02W260-HF Details Description
Related parts for ATV02W260-HF
CONN HDR 2MM MALE 2ROW R/A 2POS datasheet.pdf
RES SMD 2.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 18POS 2MM SMD datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 0.332 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CABLE 16POS .100 JUMPER 3 INCH datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 800MA 300 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
100UF 40V 8X11MM 85C 2500H datasheet.pdf
114 dB, 192 kHz 6-Channel D/A Converter IC datasheet.pdf