Comchip Technology ATV04A510J-HF
ATV04A510J-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV04A510J-HF
Brief Description
TVS DIODE 51VWM 82.4VC DO214AC
Datasheet Download
ATV04A510J-HF.pdf
Availability of ATV04A510J-HF
QUANTITY
ATV04A510J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV04A510J-HF
Internal Part NumberEIS-ATV04A510J-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)51V
Voltage - Breakdown (Min)56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp82.4V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.85A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA (DO-214AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV04A510J-HF
Related LinksATV04A, ATV04A510J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV04A510J-HF Details Description
Related parts for ATV04A510J-HF
RES SMD 11K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1300PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A TOP ROL PLNGR datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11.1A IPAK datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUS/BUFF DVR 3-ST SOT353 datasheet.pdf
SGE1510-3-0990A-200MQD-200FQD datasheet.pdf
RF CABLE FLEX 086 RA/RA 120" datasheet.pdf
FUSE LK CPS PSD CUTOUT 005A datasheet.pdf