Comchip Technology ATV04A540JB-HF
ATV04A540JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV04A540JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 54VWM 87.1VC DO214AC
Datasheet Download
ATV04A540JB-HF.pdf
Availability of ATV04A540JB-HF
QUANTITY
ATV04A540JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV04A540JB-HF
Internal Part NumberEIS-ATV04A540JB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
Voltage - Breakdown (Min)60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp87.1V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)4.59A
Power - Peak Pulse400W
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)