Comchip Technology ATV04A800JB-HF
ATV04A800JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV04A800JB-HF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 80VWM 129.6VC DO214AC
Datasheet Download
ATV04A800JB-HF.pdf
Availability of ATV04A800JB-HF
QUANTITY
ATV04A800JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV04A800JB-HF
Internal Part NumberEIS-ATV04A800JB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)80V
Voltage - Breakdown (Min)88.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp129.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.09A
Power - Peak Pulse400W
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AC, SMA
Supplier Device PackageSMA (DO-214AC)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV04A800JB-HF
Related LinksATV04A8, ATV04A800JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV04A800JB-HF Details Description
Related parts for ATV04A800JB-HF
XFRMR LAMINATED 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC BUCK SYNC ADJ 8A 68LGA datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMC datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 4SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED MUSKA STAR MKR 3000K WHITE datasheet.pdf
CRYSTAL 14.31818 MHZ SMD datasheet.pdf
TV 10C 10#20 SKT PLUG datasheet.pdf
5600UF 63V 30X35MM 85C 5000H datasheet.pdf