Comchip Technology ATV15C111J-HF
ATV15C111J-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV15C111J-HF
Manufacturer
Product Category
TVS - Diodes
Brief Description
TVS DIODE 110VWM 177VC DO214AB
Datasheet Download
ATV15C111J-HF.pdf
Availability of ATV15C111J-HF
QUANTITY
ATV15C111J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV15C111J-HF
Internal Part NumberEIS-ATV15C111J-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)110V
Voltage - Breakdown (Min)122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp177V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)8.47A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
ApplicationsAutomotive
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC (DO-214AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV15C111J-HF
Related LinksATV15C, ATV15C111J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV15C111J-HF Details Description
Related parts for ATV15C111J-HF
CONN RECEPT W/DETENT 6POS .093 datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 50V 10% 1206 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 10MM datasheet.pdf
RES SMD 4.99M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 20-TSSOP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 20.2W D 48TQFP datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 5W T18 datasheet.pdf
RES SMD 22 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156" datasheet.pdf
3300UF 420V 65X105MM 85C 2000H datasheet.pdf