Comchip Technology ATV15C580J-HF
ATV15C580J-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV15C580J-HF
Brief Description
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
Datasheet Download
ATV15C580J-HF.pdf
Availability of ATV15C580J-HF
QUANTITY
ATV15C580J-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV15C580J-HF
Internal Part NumberEIS-ATV15C580J-HF
TypeZener
Unidirectional Channels1
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)58V
Voltage - Breakdown (Min)64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp93.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)16.03A
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV15C580J-HF
Related LinksATV15C, ATV15C580J-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV15C580J-HF Details Description
Related parts for ATV15C580J-HF
RES ARRAY 5 RES 180 OHM 6SIP datasheet.pdf
IDC CABLE - HPL20H/AE20M/HPL20H datasheet.pdf
CONN HEADER 40PS STR SHORT LATCH datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 6POS W/SOCKET datasheet.pdf
RES 150 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN GUIDE MODULE RT ANG M3X0.5 datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 0.267 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 3.3MH 75MA 65 OHM TH datasheet.pdf