Comchip Technology ATV30C6V5JB-HF
ATV30C6V5JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV30C6V5JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO214AB
Datasheet Download
ATV30C6V5JB-HF.pdf
Availability of ATV30C6V5JB-HF
QUANTITY
ATV30C6V5JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV30C6V5JB-HF
Internal Part NumberEIS-ATV30C6V5JB-HF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)6.5V
Voltage - Breakdown (Min)7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp11.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)267.86A
Power - Peak Pulse3000W (3kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseDO-214AB, SMC
Supplier Device PackageSMC (DO-214AB)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV30C6V5JB-HF
Related LinksATV30C6, ATV30C6V5JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV30C6V5JB-HF Details Description
Related parts for ATV30C6V5JB-HF
CONN HEADER VERT 4POS PCB TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 10UMAX datasheet.pdf
IC OPAMP GP 600KHZ 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TAPE ADHESIVE TRANSFER 1.5"X60YD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
16+16 DIL VERT SMT HDR datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517HBGA datasheet.pdf
FAN 24VDC 80X25MM 3WR datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF UP datasheet.pdf
CAP FILM 680NF 20% 630VDC AXIAL datasheet.pdf