Comchip Technology ATV50C750JB-HF
ATV50C750JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV50C750JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
Datasheet Download
ATV50C750JB-HF.pdf
Availability of ATV50C750JB-HF
QUANTITY
ATV50C750JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV50C750JB-HF
Internal Part NumberEIS-ATV50C750JB-HF
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)75V
Voltage - Breakdown (Min)83.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp121V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)41.3A
Power - Peak Pulse5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV50C750JB-HF
Related LinksATV50C7, ATV50C750JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV50C750JB-HF Details Description
Related parts for ATV50C750JB-HF
RES 0.01 OHM 3/8W 3% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 55NS 32TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
7074-1 INSULATION ANVIL datasheet.pdf
PANEL SIDE 55X20X0.8" GREY 1/PR datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 11VC BPKG AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf