Comchip Technology ATV50C800JB-HF
ATV50C800JB-HF picture photo
Mfg. Part Number
ATV50C800JB-HF
Brief Description
TVS DIODE 80VWM 129.6VC DO214AB
Datasheet Download
ATV50C800JB-HF.pdf
Availability of ATV50C800JB-HF
QUANTITY
ATV50C800JB-HF Order Process
Ship out your order
Specifications of ATV50C800JB-HF
Internal Part NumberEIS-ATV50C800JB-HF
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)80V
Voltage - Breakdown (Min)88.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp129.6V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)38.6A
Power - Peak Pulse5000W (5kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATV50C800JB-HF
Related LinksATV50C8, ATV50C800JB-HF Datasheet, Comchip Technology Distributor
ATV50C800JB-HF Details Description
Related parts for ATV50C800JB-HF
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC DUAL 4-IN MUX HS 16-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 680 OHM 1206 datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 50V 10% 2413 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
"MINITEK127, SMT SHDR, 2X20, TR+ datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TV 4C 4#22D SKT RECP datasheet.pdf
CAP 680 UF 20% 50 V datasheet.pdf
20V, SOT23, NPN low power transistor IC datasheet.pdf
2.7 V to 5.5 V, <100 UA, 8-/10-/12-Bit nanoDAC D/A, SPI Interface, SC70 Package IC datasheet.pdf