TXC CORPORATION AU-33.000MBE-T
AU-33.000MBE-T picture photo
Mfg. Part Number
AU-33.000MBE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
AU-33.000MBE-T.pdf
Availability of AU-33.000MBE-T
QUANTITY
AU-33.000MBE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AU-33.000MBE-T
Internal Part NumberEIS-AU-33.000MBE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesAU
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
RatingsAEC-Q100
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.043" (1.10mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AU-33.000MBE-T
Related LinksAU-33.0, AU-33.000MBE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
AU-33.000MBE-T Details Description
Related parts for AU-33.000MBE-T
RES SMD 1.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 32BIT 96BGA datasheet.pdf
FIXED IND 3.9NH 300MA 220 MOHM datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE REG VALVE datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
INDICATOR 8MM FIXED ORA 12V WIRE datasheet.pdf
FILTER SW TRANS 6A 115/250VAC datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf