TXC CORPORATION AV-14.31818MAGV-T
AV-14.31818MAGV-T picture photo
Mfg. Part Number
AV-14.31818MAGV-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 14.31818MHz 30ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD
Datasheet Download
AV-14.31818MAGV-T.pdf
Availability of AV-14.31818MAGV-T
QUANTITY
AV-14.31818MAGV-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AV-14.31818MAGV-T
Internal Part NumberEIS-AV-14.31818MAGV-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesAV
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency14.31818MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AV-14.31818MAGV-T
Related LinksAV-14.31, AV-14.31818MAGV-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
AV-14.31818MAGV-T Details Description
Related parts for AV-14.31818MAGV-T
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf
NTS350 MATING CONNECTOR KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES SMD 243 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 3.18MM datasheet.pdf
MINIMC MOD TP-TX/FX-CWDM-SM datasheet.pdf
IC CTRLR HOTSWAP 2.7V-18V 28TQFN datasheet.pdf