Artesyn Embedded Technologies AVE240C-48S12P-4L
AVE240C-48S12P-4L picture photo
Mfg. Part Number
AVE240C-48S12P-4L
Manufacturer
Product Category
DC DC Converters
Brief Description
CONV DC/DC
Datasheet Download
AVE240C-48S12P-4L.pdf
Availability of AVE240C-48S12P-4L
QUANTITY
AVE240C-48S12P-4L Order Process
Ship out your order
Specifications of AVE240C-48S12P-4L
Internal Part NumberEIS-AVE240C-48S12P-4L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package192
Category Power Supplies - Board Mount
FamilyDC DC Converters
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AVE240C-48S12P-4L
Related LinksAVE240C-, AVE240C-48S12P-4L Datasheet, Artesyn Embedded Technologies Distributor
AVE240C-48S12P-4L Details Description
Related parts for AVE240C-48S12P-4L
VARISTOR 16.2V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FUSE INDUST 2A 240V BS IEC datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES 442 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf