Cornell Dubilier Electronics AVRF336M10B12T-F
AVRF336M10B12T-F picture photo
Mfg. Part Number
AVRF336M10B12T-F
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD
Datasheet Download
AVRF336M10B12T-F.pdf
Availability of AVRF336M10B12T-F
QUANTITY
AVRF336M10B12T-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AVRF336M10B12T-F
Internal Part NumberEIS-AVRF336M10B12T-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating10V
ESR (Equivalent Series Resistance)1.65 Ohm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current70mA
Impedance1.65 Ohm
Lead Spacing-
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AVRF336M10B12T-F
Related LinksAVRF336M, AVRF336M10B12T-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
AVRF336M10B12T-F Details Description
Related parts for AVRF336M10B12T-F
VARISTOR 462V 50KA CHASSIS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 64A DPAK datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 361-BGA datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 1% 20W D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
LAMP T3-1/4 MINI BAY 13V 10PK datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 25POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CAP FILM 100 NF 1% 100VDC datasheet.pdf