Cornell Dubilier Electronics AVRF336M25D16T-F
AVRF336M25D16T-F picture photo
Mfg. Part Number
AVRF336M25D16T-F
Brief Description
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD
Datasheet Download
AVRF336M25D16T-F.pdf
Availability of AVRF336M25D16T-F
QUANTITY
AVRF336M25D16T-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AVRF336M25D16T-F
Internal Part NumberEIS-AVRF336M25D16T-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)500 mOhm
Lifetime @ Temp.2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current160mA
Impedance500 mOhm
Lead Spacing-
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.213" (5.40mm)
Surface Mount Land Size0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AVRF336M25D16T-F
Related LinksAVRF336M, AVRF336M25D16T-F Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
AVRF336M25D16T-F Details Description
Related parts for AVRF336M25D16T-F
IC SNAPHAT BATTERY 48MAH 28-SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET 16BIT 48-SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 1611 datasheet.pdf
RES 4.99M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 5A DO214AB datasheet.pdf
CABLE SHIELDED DVI-D M/M 20' datasheet.pdf
508 TB PL PL FIXED/TYPE datasheet.pdf
CB 19C 19#16 SKT PLUG datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V datasheet.pdf