ASSMANN WSW Components AWH34G-0232-T-R
AWH34G-0232-T-R picture photo
Mfg. Part Number
AWH34G-0232-T-R
Brief Description
CONN HEADER 34POS VERT LONG GOLD
Datasheet Download
AWH34G-0232-T-R.pdf
Availability of AWH34G-0232-T-R
QUANTITY
AWH34G-0232-T-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AWH34G-0232-T-R
Internal Part NumberEIS-AWH34G-0232-T-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks, Long
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWH34G-0232-T-R
Related LinksAWH34G-, AWH34G-0232-T-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AWH34G-0232-T-R Details Description
Related parts for AWH34G-0232-T-R
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 26POS BK datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 20V 10% 3226 datasheet.pdf
OSC XO 60.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC FPGA 336 I/O 484BGA datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
MICRO CIRC 7C SKT 36" RBW datasheet.pdf
IC SDRAM 256M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf