ASSMANN WSW Components AWH50G-E232-IDC-R
AWH50G-E232-IDC-R picture photo
Mfg. Part Number
AWH50G-E232-IDC-R
Brief Description
CONN PIN IDC 50POS W/ FLANGE
Datasheet Download
AWH50G-E232-IDC-R.pdf
Availability of AWH50G-E232-IDC-R
QUANTITY
AWH50G-E232-IDC-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AWH50G-E232-IDC-R
Internal Part NumberEIS-AWH50G-E232-IDC-R
Number of Positions50
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypePanel Mount
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks, Long
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWH50G-E232-IDC-R
Related LinksAWH50G-E, AWH50G-E232-IDC-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AWH50G-E232-IDC-R Details Description
Related parts for AWH50G-E232-IDC-R
IC COMPARATOR DUAL DIFF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.6A SYNC SOT-25 datasheet.pdf
RES 4.87 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MINI FIT BMI RA HDR ASSY MF/BL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 39UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf