ASSMANN WSW Components AWHW34G-0102-T-R
AWHW34G-0102-T-R picture photo
Mfg. Part Number
AWHW34G-0102-T-R
Brief Description
CONN HEADER LOW-PRO 34POS 30AU
Datasheet Download
AWHW34G-0102-T-R.pdf
Availability of AWHW34G-0102-T-R
QUANTITY
AWHW34G-0102-T-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AWHW34G-0102-T-R
Internal Part NumberEIS-AWHW34G-0102-T-R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWHW34G-0102-T-R
Related LinksAWHW34G-, AWHW34G-0102-T-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AWHW34G-0102-T-R Details Description
Related parts for AWHW34G-0102-T-R
CIRCULAR CONN 10 POS W/SOCKET datasheet.pdf
CONN HOUSING BOARD-IN 8POS 2MM datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYS 12BIT 20-SOIC datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1/4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37, 37 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 40POS DR LOW P datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 3.3V datasheet.pdf