ASSMANN WSW Components AWP34-7541-T-R
AWP34-7541-T-R picture photo
Mfg. Part Number
AWP34-7541-T-R
Brief Description
CONN SOCKET IDC 34POS W/STR TIN
Datasheet Download
AWP34-7541-T-R.pdf
Availability of AWP34-7541-T-R
QUANTITY
AWP34-7541-T-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AWP34-7541-T-R
Internal Part NumberEIS-AWP34-7541-T-R
Cable Assemblies
Standard Package60
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions34
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Wire Gauge-
FeaturesFeed Through, Polarizing Key, Strain Relief
Contact FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWP34-7541-T-R
Related LinksAWP34-7, AWP34-7541-T-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AWP34-7541-T-R Details Description
Related parts for AWP34-7541-T-R
FUSE CERAMIC 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC RESET MONITOR 4.38V SOT143-4 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 130 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 102COND 24AWG 500' datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
HOUSING TAB 5MM 3 P BLACK datasheet.pdf