ASSMANN WSW Components AWP34-8240-T-R
AWP34-8240-T-R picture photo
Mfg. Part Number
AWP34-8240-T-R
Brief Description
CONN SOCKET IDC 34POS W/O KEY AU
Datasheet Download
AWP34-8240-T-R.pdf
Availability of AWP34-8240-T-R
QUANTITY
AWP34-8240-T-R Order Process
Ship out your order
Specifications of AWP34-8240-T-R
Internal Part NumberEIS-AWP34-8240-T-R
Cable Assemblies
Standard Package60
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions34
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Wire Gauge-
FeaturesFeed Through
Contact FinishGold
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWP34-8240-T-R
Related LinksAWP34-8, AWP34-8240-T-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
AWP34-8240-T-R Details Description
Related parts for AWP34-8240-T-R
RES SMD 280K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
5MM EUROBLOCK PC 45 BLK 16POS datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LTC3850EUF datasheet.pdf
CAP FILM 9.1 NF 20% 400VDC AXIAL datasheet.pdf