Abracon Corporation AWSCR-20.00CW-T
AWSCR-20.00CW-T picture photo
Mfg. Part Number
AWSCR-20.00CW-T
Manufacturer
Product Category
Resonators
Brief Description
RESONATOR CER 20.00MHZ W/CAP SMD
Datasheet Download
AWSCR-20.00CW-T.pdf
Availability of AWSCR-20.00CW-T
QUANTITY
AWSCR-20.00CW-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AWSCR-20.00CW-T
Internal Part NumberEIS-AWSCR-20.00CW-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelAWSCR-CW.pdfAWSCR-CW.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesAWSCR-CW
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency20MHz
TypeCeramic
FeaturesBuilt in Capacitor
Frequency Stability±0.2%
Frequency Tolerance±0.5%
Impedance60 Ohm
Capacitance10pF
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case3-SMD, Non-Standard
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.047" (1.20mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWSCR-20.00CW-T
Related LinksAWSCR-2, AWSCR-20.00CW-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AWSCR-20.00CW-T Details Description
Related parts for AWSCR-20.00CW-T
CAP ALUM 470UF 20% 25V AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 225MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
MICROGRIPPER 0.8-0.5MM 10MM datasheet.pdf
RES 500K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR DF24 ACCESSORY datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
508 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS SKT datasheet.pdf