Abracon Corporation AWSZT-12.00MXD-T
AWSZT-12.00MXD-T picture photo
Mfg. Part Number
AWSZT-12.00MXD-T
Manufacturer
Product Category
Resonators
Brief Description
RESONATOR CER 12.00MHZ W/O CAP
Datasheet Download
AWSZT-12.00MXD-T.pdf
Availability of AWSZT-12.00MXD-T
QUANTITY
AWSZT-12.00MXD-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AWSZT-12.00MXD-T
Internal Part NumberEIS-AWSZT-12.00MXD-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelAWSZT-MXD.pdfAWSZT-MXD.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyResonators
SeriesAWSZT-MXD
PackagingTape & Reel (TR)
Frequency12MHz
TypeCeramic
Features-
Frequency Stability±0.5%
Frequency Tolerance±0.3%
Impedance40 Ohm
Capacitance-
Operating Temperature-20°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, Non-Standard
Size / Dimension0.185" L x 0.161" W (4.70mm x 4.10mm)
Height0.055" (1.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AWSZT-12.00MXD-T
Related LinksAWSZT-12, AWSZT-12.00MXD-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
AWSZT-12.00MXD-T Details Description
Related parts for AWSZT-12.00MXD-T
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
BOARD EVAL ADF7020 862-870MHZ datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 1.25MSPS 48-TQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9, 9 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FUSE 15A 125V ALARM IND NORM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 25 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.71K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 15POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CABLE FFC .5MM TYPE 1 44P 100MM datasheet.pdf