TXC CORPORATION AX-13.560MALE-T
AX-13.560MALE-T picture photo
Mfg. Part Number
AX-13.560MALE-T
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 13.5600MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD
Datasheet Download
AX-13.560MALE-T.pdf
Availability of AX-13.560MALE-T
QUANTITY
AX-13.560MALE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of AX-13.560MALE-T
Internal Part NumberEIS-AX-13.560MALE-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesAX
PackagingDigi-Reel®
TypeMHz Crystal
Frequency13.56MHz
Frequency Stability±150ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Height0.059" (1.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AX-13.560MALE-T
Related LinksAX-13.5, AX-13.560MALE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
AX-13.560MALE-T Details Description
Related parts for AX-13.560MALE-T
DIODE ZENER 4.3V 100MW VMN2 datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf