Microsemi SoC AX1000-2FGG484I
AX1000-2FGG484I picture photo
Mfg. Part Number
AX1000-2FGG484I
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 317 I/O 484FBGA
Datasheet Download
AX1000-2FGG484I.pdf
Availability of AX1000-2FGG484I
QUANTITY
AX1000-2FGG484I Order Process
Ship out your order
Specifications of AX1000-2FGG484I
Internal Part NumberEIS-AX1000-2FGG484I
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package40
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesAxcelerator
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells12096
Total RAM Bits165888
Number of I/O317
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case484-BGA
Supplier Device Package484-FPBGA (23x23)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AX1000-2FGG484I
Related LinksAX1000-, AX1000-2FGG484I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AX1000-2FGG484I Details Description
Related parts for AX1000-2FGG484I
TVS DIODE 85VWM 143.85VC DO204AC datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK SMA 50 OHM datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 16-QFN datasheet.pdf
NON-PLATED PROTO BRD FOR B10 BOX datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 50K 10TQFN datasheet.pdf
Connector Header 17 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SCR 2000V 780A A-PUK datasheet.pdf