Microsemi SoC AX1000-LG624M
AX1000-LG624M picture photo
Mfg. Part Number
AX1000-LG624M
Brief Description
IC FPGA 418 I/O 624LGA
Datasheet Download
AX1000-LG624M.pdf
Availability of AX1000-LG624M
QUANTITY
AX1000-LG624M Order Process
Ship out your order
Specifications of AX1000-LG624M
Internal Part NumberEIS-AX1000-LG624M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Total RAM Bits165888
Number of I/O418
Number of Gates1000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case624-BCLGA
Supplier Device Package624-CLGA (32.5x32.5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AX1000-LG624M
Related LinksAX1000, AX1000-LG624M Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AX1000-LG624M Details Description
Related parts for AX1000-LG624M
IC REG LDO ADJ 8.5A TO220 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
TRANSDUCER 4-20MA 25PSI datasheet.pdf
RES 44.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX PNP 2.1MM 12-24VDC datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 390 OHM 1% 1206 datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 1KV NP0 2220 datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 8DIP datasheet.pdf
Connector Socket 13 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 102MA 4.8 OHM SMD datasheet.pdf
PAN POLE REPLACEMENT PARTS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 25V 3528 datasheet.pdf