E-Z-Hook AX1W-36RED
AX1W-36RED picture photo
Mfg. Part Number
AX1W-36RED
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Jumper, Specialty
Brief Description
LEAD MINI HOOK-PIN PLUG RED 36"
Datasheet Download
AX1W-36RED.pdf
Availability of AX1W-36RED
QUANTITY
AX1W-36RED Order Process
Ship out your order
Specifications of AX1W-36RED
Internal Part NumberEIS-AX1W-36RED
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Jumper, Specialty
SeriesE-Z-MINI-HOOK™ X100W
ConfigurationGrabber, Hook to Pin Tip
1st ConnectorMini Hook
2nd ConnectorTip Plug
Cable Length36.0" (914.40mm)
Contents1 Lead, Red
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge22 AWG
Voltage - Rated-
Current Rating-
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AX1W-36RED
Related LinksAX1W-, AX1W-36RED Datasheet, E-Z-Hook Distributor
AX1W-36RED Details Description
Related parts for AX1W-36RED
JUMPER-H1503TR/A2015B/H1501TR 4" datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS VERT LONG GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 5A 26 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 5A 29.5 MOHM SMD datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5172 datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 1% 3/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf