Microsemi SoC AX2000-CQ352M
AX2000-CQ352M picture photo
Mfg. Part Number
AX2000-CQ352M
Manufacturer
Product Category
Embedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Brief Description
IC FPGA 198 I/O 352CQFP
Datasheet Download
AX2000-CQ352M.pdf
Availability of AX2000-CQ352M
QUANTITY
AX2000-CQ352M Order Process
Ship out your order
Specifications of AX2000-CQ352M
Internal Part NumberEIS-AX2000-CQ352M
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - FPGAs (Field Programmable Gate Array)
SeriesAxcelerator
Number of LABs/CLBs-
Number of Logic Elements/Cells21504
Total RAM Bits294912
Number of I/O198
Number of Gates2000000
Voltage - Supply1.425 V ~ 1.575 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case352-BFCQFP with Tie Bar
Supplier Device Package352-CQFP (75x75)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AX2000-CQ352M
Related LinksAX2000, AX2000-CQ352M Datasheet, Microsemi SoC Distributor
AX2000-CQ352M Details Description
Related parts for AX2000-CQ352M
IC ADC 12BIT 41MSPS 44-TQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 160POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 10-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 175A SOT227 datasheet.pdf