GE Critical Power AXA010A0F93-SRZ
AXA010A0F93-SRZ picture photo
Mfg. Part Number
AXA010A0F93-SRZ
Brief Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 10A 33W
Datasheet Download
AXA010A0F93-SRZ.pdf
Availability of AXA010A0F93-SRZ
QUANTITY
AXA010A0F93-SRZ Order Process
Ship out your order
Specifications of AXA010A0F93-SRZ
Internal Part NumberEIS-AXA010A0F93-SRZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Standard Package250
SeriesAustin Lynx™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeNon-Isolated PoL Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)10V
Voltage - Input (Max)14V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series33W
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case11-SIP Module
Size / Dimension2.00" L x 0.32" W x 0.50" H (50.8mm x 8.1mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency93%
Power (Watts) - Max33W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXA010A0F93-SRZ
Related LinksAXA010A, AXA010A0F93-SRZ Datasheet, GE Critical Power Distributor
AXA010A0F93-SRZ Details Description
Related parts for AXA010A0F93-SRZ
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RECEPT 11PWR+24SGNL R/A SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMC datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C, PWM Dimming 30mA Backlight 16-WLCSP datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 400MA 90 MOHM SMD datasheet.pdf
L37-3 SHEET 320X320X0.5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 2W DO204AL datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 133MHZ datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf