Panasonic Electric Works AXG710044
AXG710044 picture photo
Mfg. Part Number
AXG710044
Brief Description
CONN SOCKET .35MM 10POS BRD-FPC
Datasheet Download
AXG710044.pdf
Availability of AXG710044
QUANTITY
AXG710044 Order Process
Ship out your order
Specifications of AXG710044
Internal Part NumberEIS-AXG710044
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesA35US
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeSocket, Center Strip Contacts
Number of Positions10
Pitch0.014" (0.35mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights0.6mm
Height Above Board0.023" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXG710044
Related LinksAXG7, AXG710044 Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AXG710044 Details Description
Related parts for AXG710044
CAP CER 0.15UF 50V Z5U AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A DO214AA datasheet.pdf
OSC XO 161.1328MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 50K 14TSSOP datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 24-30AWG SILVR datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
KJB 21C 21#16 PIN PLUG datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.425W datasheet.pdf