Panasonic Electric Works AXG7100J7
AXG7100J7 picture photo
Mfg. Part Number
AXG7100J7
Brief Description
CONN SOCKET .6MM 10POS PWR TERM
Datasheet Download
AXG7100J7.pdf
Availability of AXG7100J7
QUANTITY
AXG7100J7 Order Process
Ship out your order
Specifications of AXG7100J7
Internal Part NumberEIS-AXG7100J7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeSocket, Center Strip Contacts
Number of Positions12 (10 + 2 Power)
Pitch0.014" (0.35mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights0.6mm
Height Above Board0.023" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXG7100J7
Related LinksAXG7, AXG7100J7 Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AXG7100J7 Details Description
Related parts for AXG7100J7
CONN RCPT .100" 10POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN TO270-2 GW datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SOT23-5 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.15A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 10 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .125" datasheet.pdf