GE Critical Power AXH010A0F-SRZ
AXH010A0F-SRZ picture photo
Mfg. Part Number
AXH010A0F-SRZ
Brief Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 10A 33W
Datasheet Download
AXH010A0F-SRZ.pdf
Availability of AXH010A0F-SRZ
QUANTITY
AXH010A0F-SRZ Order Process
Ship out your order
Specifications of AXH010A0F-SRZ
Internal Part NumberEIS-AXH010A0F-SRZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Standard Package250
SeriesAustin Lynx™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeNon-Isolated PoL Module
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)3V
Voltage - Input (Max)5.5V
Voltage - Output 13.3V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)10A
Power (Watts) - Manufacture Series33W
Package / Case11-SIP Module
Size / Dimension2.00" L x 0.32" W x 0.50" H (50.8mm x 8.1mm x 12.7mm)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Efficiency95%
Power (Watts) - Max33W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXH010A0F-SRZ
Related LinksAXH010, AXH010A0F-SRZ Datasheet, GE Critical Power Distributor
AXH010A0F-SRZ Details Description
Related parts for AXH010A0F-SRZ
RES 4.53K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 8A TO-220F datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
IC LATCH R-S QUAD P/N 16-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 33.15V 3KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 55.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V SMD datasheet.pdf