Panasonic Electric Works AXK810125WG
AXK810125WG picture photo
Mfg. Part Number
AXK810125WG
Brief Description
CONN HEADER .4MM 10POS SMD
Datasheet Download
AXK810125WG.pdf
Availability of AXK810125WG
QUANTITY
AXK810125WG Order Process
Ship out your order
Specifications of AXK810125WG
Internal Part NumberEIS-AXK810125WG
How to Read Date Codes
Featured ProductTough Contact Connector Series
Hot New Technologies
PCN Obsolescence/ EOLP4 Series Jan/2013
SeriesP4
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeHeader, Outer Shroud Contacts
Number of Positions10
Pitch0.016" (0.40mm)
Number of Rows2
Mounting TypeSurface Mount
FeaturesSolder Retention
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights1.5mm, 2mm, 2.5mm
Height Above Board0.052" (1.32mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXK810125WG
Related LinksAXK81, AXK810125WG Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AXK810125WG Details Description
Related parts for AXK810125WG
IC DRVR AIRCORE TACH/SPD 20SOIC datasheet.pdf
TOOL CRIMPER PLIER 10-22 SCREW datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 20K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN MMCX JACK STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 110VAC/DC PANEL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DIN RAIL TERM BLOCK SCREW TERM datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 4M datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C5ROW160FP-5 3C1-1 datasheet.pdf
CONN DSUB CONTACT datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 50MA 8.5 OHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf