E-Z-Hook AXM-12RED
AXM-12RED picture photo
Mfg. Part Number
AXM-12RED
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Jumper, Specialty
Brief Description
LEAD XM HOOK-PIN PLUG RED 12"
Datasheet Download
AXM-12RED.pdf
Availability of AXM-12RED
QUANTITY
AXM-12RED Order Process
Ship out your order
Specifications of AXM-12RED
Internal Part NumberEIS-AXM-12RED
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Jumper, Specialty
SeriesE-Z-MICRO-HOOK™ XM
ConfigurationGrabber, Hook to Pin Tip
1st ConnectorMicro Hook
2nd ConnectorTip Plug
Cable Length12.0" (304.80mm)
Contents1 Lead, Red
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge22 AWG
Voltage - Rated-
Current Rating-
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXM-12RED
Related LinksAXM-, AXM-12RED Datasheet, E-Z-Hook Distributor
AXM-12RED Details Description
Related parts for AXM-12RED
FILTER POWER LINE 16A 250/440V datasheet.pdf
LABEL S LAM DM VNL WHT 2X5.94" datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.76 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
LED BI-COLOR SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 63A ISOPLUS264 datasheet.pdf
RES 56K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD datasheet.pdf
XER6022-011C3, 1N/C+1N/O, EX BLO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf