Sullins Connector Solutions AYM15DTAS-S189
AYM15DTAS-S189 picture photo
Mfg. Part Number
AYM15DTAS-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
AYM15DTAS-S189.pdf
Availability of AYM15DTAS-S189
QUANTITY
AYM15DTAS-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of AYM15DTAS-S189
Internal Part NumberEIS-AYM15DTAS-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AYM15DTAS-S189
Related LinksAYM15DT, AYM15DTAS-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AYM15DTAS-S189 Details Description
Related parts for AYM15DTAS-S189
CONN HEADER 15POS .050" R/A 30AU datasheet.pdf
FILTER LOW PASS 2442MHZ 0603 SMD datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
GUIDE MODULE MALE VERT SHORT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 7A 8-SOIC datasheet.pdf
LED BASE T3 1/4 MINI PANEL IND datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf