Sullins Connector Solutions AYM25DTAS-S189
AYM25DTAS-S189 picture photo
Mfg. Part Number
AYM25DTAS-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
AYM25DTAS-S189.pdf
Availability of AYM25DTAS-S189
QUANTITY
AYM25DTAS-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of AYM25DTAS-S189
Internal Part NumberEIS-AYM25DTAS-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row25
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorGreen
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AYM25DTAS-S189
Related LinksAYM25DT, AYM25DTAS-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AYM25DTAS-S189 Details Description
Related parts for AYM25DTAS-S189
FUSE BRD MNT 3.5A 125VAC/VDC SMD datasheet.pdf
IC LASER DVR 3CH W/RF OSC 16SSOP datasheet.pdf
IC ZIGBEE SYSTEM-ON-CHIP 48-QFN datasheet.pdf
SWITCH SPDT 1A 125V C-ROLL PLNGR datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MALE 7POS CONTACT INSERT datasheet.pdf
30+2 VERT MALE CONN datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT PIN datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf