Vishay Semiconductor/Diodes Division AZ23B30-HE3-08
AZ23B30-HE3-08 picture photo
Mfg. Part Number
AZ23B30-HE3-08
Brief Description
DIODE ZENER 30V 300MW SOT23
Datasheet Download
AZ23B30-HE3-08.pdf
Availability of AZ23B30-HE3-08
QUANTITY
AZ23B30-HE3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of AZ23B30-HE3-08
Internal Part NumberEIS-AZ23B30-HE3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)30V
Tolerance±2%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 22.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AZ23B30-HE3-08
Related LinksAZ23B30, AZ23B30-HE3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
AZ23B30-HE3-08 Details Description
Related parts for AZ23B30-HE3-08
IC HEX SCHMITT TRIGGER 14 SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 33MHZ 40TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 24AWG MTA-100 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.9M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 545MA 420 MOHM datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 29POS GOLD datasheet.pdf