Vishay Semiconductor/Diodes Division AZ23B4V7-HE3-08
AZ23B4V7-HE3-08 picture photo
Mfg. Part Number
AZ23B4V7-HE3-08
Brief Description
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23
Datasheet Download
AZ23B4V7-HE3-08.pdf
Availability of AZ23B4V7-HE3-08
QUANTITY
AZ23B4V7-HE3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of AZ23B4V7-HE3-08
Internal Part NumberEIS-AZ23B4V7-HE3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7V
Tolerance±2%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)78 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AZ23B4V7-HE3-08
Related LinksAZ23B4V, AZ23B4V7-HE3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
AZ23B4V7-HE3-08 Details Description
Related parts for AZ23B4V7-HE3-08
FUSE BOARD MNT 2A 250VAC 450VDC datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
IGBT MOD SGL 1700V 400A H SER datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
HD-I 5SMPO062F134O LEADMAKER datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
M12 4 POS F-F STRT 3MTR datasheet.pdf