Vishay Semiconductor/Diodes Division AZ23C10-HE3-08
AZ23C10-HE3-08 picture photo
Mfg. Part Number
AZ23C10-HE3-08
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23
Datasheet Download
AZ23C10-HE3-08.pdf
Availability of AZ23C10-HE3-08
QUANTITY
AZ23C10-HE3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of AZ23C10-HE3-08
Internal Part NumberEIS-AZ23C10-HE3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 7.5V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AZ23C10-HE3-08
Related LinksAZ23C10, AZ23C10-HE3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
AZ23C10-HE3-08 Details Description
Related parts for AZ23C10-HE3-08
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 140V 0.7A TO-92 datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
OUTPUT MODULE DC MINI 18MA 5VDC datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 51 TYPEA 20POS datasheet.pdf
PLUG 3.5MM 10POS GREEN datasheet.pdf
RELAY SSR 6A LONG TIME DELAY datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf